Zenek film OGLĄDAJ online 2020

obrazek wyrozniajacy filmu zenek artykul

Zenek to film w reżyserii Jana Hryniaka, którego premierę zaplanowano na 14 lutego 2020 roku. Jest to produkcja na pograniczu gatunku muzycznego oraz biograficznego. Film doczekał się wielu fanów już przed premierą, a zachwyty nad nim wzrosły jeszcze bardziej, gdy opublikowane zostały trailery do filmu. Nie widzieliście jeszcze filmu? Nic straconego. Film Zenek już teraz jest do obejrzenia online!

Gdzie obejrzeć cały film Zenek online?

Film swoją premierę w kinach miał już jakiś czas temu, a teraz jest do obejrzenia również w sieci! Obecnie film możemy znaleźć na popularnej wyszukiwarce VODstrefa. Aby odnaleźć film wystarczy założenie konta, które jest w pełni darmowe.

Kliknij w poniższy banner, aby przejść do filmu!

oglądaj online film Zenek

Zenek recenzja

Mówi się, że Zenek to po prostu zmarnowana szansa na ciekawy film, na film, który mógł zapisać się na łamach polskiej kinematografii. Warto zaznaczyć, że ostatnimi czasy biografie polskiej produkcji wychodziły całkiem nieźle. Tego samego, a nawet czegoś więcej oczekiwano również po tym filmie.

Ostatecznie szansa ta została niejako zaprzepaszczona, co oczywiście nie oznacza, że sam film jest jakąś totalną kompromitacją i nie warto go oglądać. Oczywiście tak nie jest i warto obejrzeć film z samej ciekawości, ponieważ zebrał on również sporo pozytywnych recenzji.

Bardziej chodzi po prostu o to, że film miał wszystko, co stawiało go w roli filmu, który mógł zapaść w pamięci Polaków na długi czas. Tak niestety nie do końca się stało, ale najlepiej obejrzeć film osobiście i na tej podstawie wyrobić sobie o nim opinię.

Zenek film zwiastun filmu

Zenek premiera

Premiera filmu Zenek odbyła się w troszkę niecodziennym dniu jak na taki gatunek filmowy. Publiczne premiera miała miejsce dnia 14 lutego 2020 roku. Film na swojej premierze doczekał się wielu głosów i zarówno tych krytycznych jak i pochlebiających było sporo.

Film doczekał się oficjalnego zwiastuna, który wyszedł 23 stycznia 2020 roku pod sztandarem TVP. Króciutki trailer filmu trwa około 1 minuty i 35 sekund, a całość jest zobrazowana w pozytywnej oraz wesołej aranżacji. Warto zobaczyć zwiastun filmu przed samym obejrzeniem filmu.

Zenek obsada aktorska

obsada aktorska zennek

Główną role, jakie zostały zagrane w filmie to:

 • Jakub Zając, jako młody Zenek Martyniuk,
 • Krzysztof Czeczot, jako Zenek Martyniuk,
 • Karol Dziuba, jako Rysiek,
 • Agnieszka Suchora, jako matka Zenka,
 • Roman Gancarczyk, jako ojciec Zenka.

Ponadto w filmie pozostałe role zagrali:

 • Magdalena Berus, jako Sylwia,
 • Klara Bielawska, jako Danka,
 • Jędrzej Bigosiński, jako Kazik,
 • Jan Frycz, jako ojciec Danki.

Obsada w filmie została bardzo pozytywnie odebrana, a już premierze aktorzy zebrali bardzo dobre noty za swoje role. Nawet profesjonalni krytycy potrafili docenić dobór aktorów do danych ról oraz przychylnym okiem spojrzeć na ich grę aktorską oraz wrzucie się w daną postać.

Zenek piosenki

Niestety w samym filmie zabrakło tego, co powinno w głównej mierze dominować w całej produkcji. O dziwo film został w większości oparty niestety na muzyce cover’owej, zamiast na autorskich projektach głównej gwiazdy zespołu Akcent.

W filmie możemy usłyszeć nagrania typu cover różnych wykonawców, a w tym m.in. utwory takie jak:

 1. Neverending Story
 2. Papierowy księżyc
 3. brak charakterystycznej muzyki bohatera…

Opinie krytyków filmu Zenek

oceny krytyków Zenek film

Pomimo wielu spekulacji na temat filmu, dla niektórych na pewno zaskoczeniem są oceny krytyków, jakie wystawili oni dziełu Jana Hryniaka. Oceny są z reguły bardzo spójne dla wszystkich znanych osobistości, a średnia ocena krytyków to 5 w dziesięciostopniowej skali.

Na wielkie uznanie wg krytyków zasłużyli przede wszystkim aktorzy występujący w spektaklu. Oprócz tego bardzo dobrze została dobrana scenografia w danych sytuacjach. Ponadto wyróżnia się również kostiumy oraz stylistykę aktorów, która jest w zupełności adekwatna do wszystkiego związanego wokół.

Sam film również docenia się za jego prostotę, ale z czymś ponad. Zenka nakręcono bez większych blamażów, a co za tym idzie, nie odnotowano większych wtop podczas jego produkcji.

Jednym z zarzutów, które rzucają się w oczy zawodowym krytykom, to przede wszystkim zbyt mała ilość muzyki samego głównego bohatera tego dzieła. O tym czy naprawdę tak to wygląda, musicie już sami się zastanowić i odpowiedzieć na to pytanie, po obejrzeniu spektaklu.

Zenek oceny publiczności

Film dla przeciętnego Polaka nie wyróżnia się niczym ponadprzeciętnym. Ot produkcja stworzona dla rozrywki i lepszego poznania samego bohatera. Oprócz tego można sobie wyobrazić, że w jakimś stopniu poznamy otoczkę Disco Polo z zupełnie innej strony i troszkę smaczków od zaplecza zostanie w filmie pokazane.

Niektórzy jednak z góry założyli, że ten film to po prostu tandetna produkcja, o niezbyt utalentowanym wykonawcy oraz o gatunku muzyki, który nie jest zbyt ambitny. Takie opinie często powtarzały się wśród osób, które jakoś nie przelewały sympatii w kierunku samego Zenona Martyniuka.

Zenek fabuła i kontrowersje wokół filmu

Sam film odebrany został zupełnie dwojako przez większość oglądających. W większości film podzielił polski naród politycznie w takim stopniu, w jakim od długiego czasu nie doświadczyliśmy.

Jedną z kontrowersji mogła okazać się dla niektórych sama promocja tego filmu. W głównej mierze opierała się ona na mediach publicznych. Do tego doszły koncerty, a nawet i sam benefis Zenka Martyniuka.

Sporo osób uważa, że to tak naprawdę jeden ze sposobów rządzącej partii na zbliżenie do siebie pewnej grupy wyborczej. Natomiast z drugiej strony mówi się, że ten film to w końcu cała nasza Polskość w pełnej okazałości.

Co do fabuły, to jest ona dla wielu po prostu średnia. Przez sporą część czasu po prostu jest i nie wyróżnia się niczym szczególnym. Momentów, w których czujemy zachwyt i zaciekawienie po prostu jest zbyt mało względem całego filmu.

Dla dużej grupy osób, można było lepiej wykorzystać potencjał takiej osobistości jaką niewątpliwie jest Zenek Martyniuk i pokusić się na bardziej emocjonująca fabułę oraz reżyserię. Nam nie pozostaje nic innego jak polecić Wam obejrzenie filmu osobiście, bo nic nie oddaje lepszego obrazu filmu, jak indywidualna ocena każdego z nas. Wchodzenie w szczegóły fabuły nie ma oczywiście najmniejszego sensu w tym przypadku.

Zenek plakat

Plakat, który ukazał się na długo przed docelową premierą filmu, wywołał wśród ludzi niemałe kontrowersje. U jednych wywoływał zachwyty, a u innych żal i rozpacz. Dlaczego tak się stało? Otóż film Zenek od początku na plakacie promowany był jako nie lada król walentynek. Takie określenie nie spodobało się dużemu gronu odbiorców i z tego powodu wywołało kolejne dyskusje wśród publiczności i społeczeństwa.

Zenek bilety

obrazek pokazuje bilety film Zennek

Już przed premierą filmu, bilety na sam spektakl były bardzo rozchwytywane. Wskazuje to na duże zainteresowanie samym spektaklem i mimo wszystko na niejaki sukces całej produkcji. Film można było oglądać przez kilka długich tygodni w salach kinowych na terenie całej Polski, co przełożyło się na całkiem niezłą sprzedaż biletów. W konsekwencji zysk z filmu również mógł być okazały, ponieważ sprzedaż biletów w dużym stopniu przekłada się na jego zysk w całej krasie. A Wy zdążyliście kupić bilet na film i obejrzeliście go tuż po premierze?

Główne braki w filmie

Wszyscy zapewne pamiętają wielki szał i popularność muzyki z gatunku Disco Polo w latach 90. Niestety w filmie nie zostało to zbyt dobrze zobrazowane. Zabrakło zdecydowanie tego wątku w tej produkcji, a to tak naprawdę wtedy nastąpił przełom kulturowy w Polsce.

Polskie społeczeństwo, a przede wszystkim niższe klasy od razu pokochały ten gatunek muzyczny. Lata 90. w Polsce w głównej mierze opierały się na muzyce Disco Polo, a niestety w filmie nie zostało to dosadnie zobrazowane. Można nawet powiedzieć, że zostało kompletnie pominięte.

Z jakiego powodu tak się stało to już nie nam dociekać, ale i tak jest to ujma dla tej produkcji. W jeszcze bardziej dosadny sposób pokazuje, jaki potencjał miał ten film, a jak go zupełnie nie wykorzystał. Podsumowując to film mógł pójść w zupełnie inną stronę i okazać się przełomem w historii polskiej muzyki oraz obrazu na ekranie, zapadając w pamięci Polaków na długie lata. Mimo wszystko i tak jest warty polecenia i obejrzenia przez każdego miłośnika i nie tylko Zenka Martyniuka.

JUŻ TERAZ OGLĄDAJ FILM ONLINE

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *